Oktatások
A munka- és tűzvédelmi oktatás célja a munkavállalók egészségének és munkaképességének megőrzése a munkavégzés közben. Oktatásaink alapvető célja, hogy felkészítse a munkavállalókat a biztonságos munkavégzésre, és a munkabalesetek, foglalkozási megbetegedések megelőzésére.
Szakértő csapatunk tagjainak kiválasztásakor fontos szempont, hogy megfelelően kommunikáló, szórakoztató és jó egyéniség képviselje cégünket és a munkavédelmet, mint szakmai, hiszen enélkül lehetetlen kapcsolatot teremteni a hallgatósággal egy-egy oktatás során.
Hiszünk benne, hogy az oktatás egy lehetőség arra, hogy a szakmai ismereteket úgy adjuk át a hallgatóságnak, hogy az számukra értékes időtöltés legyen, hogy az oktatáson hallottakat életük hátralevő részében hasznosítani tudják mind a munkahelyi, mind a képzés bizonyos elemeit akár a magánéletben is.
Legyen élmény az oktatás, keressen minket bizalommal, kérjen ajánlatot!
Munkavédelmi oktatás
Az 1993.évi XCIII. Munkavédelmi törvény 55. § alapján minden munkáltatónak gondoskodnia kell munkavállalói munkavédelmi szempontú dokumentált oktatásáról, amely nélkül önneállóan egy alkalmazott sem foglalkoztatható. Az oktatást a tematika felsorolásával, a résztvevők aláírásával, írásban rögzítetten kell megtartani.
Mikor köteles munkavédelmi oktatást tartani a munkáltató?
Munkába állást megelőzően
Munkahely vagy munkakör megváltozásakor
Munkaeszköz változásakor (új technológia, berendezés)
6 hónapnál tovább távol lévő munkavállaló újboli munkába állásakor (pl. kismama újboli munkába állásakor)
Munkahelyi balesetet követően
Amíg a munkavállalót nem oktatták ki a munkavédelmi ismeretekből vagy az elhangzottakat nem tudja készség szinten alkalmazni, addig önállóan nem foglalkoztatható! A munka- és tűzvédelmi oktatásokat évente meg kell ismételni, amelyet kizárólag ilyen jogosultsággal rendelkező szakember végezhet.
Tűzvédelmi oktatás
Tűzvédelmi oktatás keretein belül a dolgozók megismerhetik és felismerhetik a tűzveszélyeket, megismerhetik és megtanulhatják a megelőző óvintézkedéseket, és azt, hogyan kell helyesen és biztonságosan viselkedni tűz esetén.
Mik a tűzvédelmi oktatás főbb tartalmi elemei?
Minimális tűzvédelmi alapismeretek
Az adott létesítményben található tűzoltó berendezések és készülékek üzemeltetése
Tűzvédelmi szabályok ismertetése
Tűzjelzés módja
Munkavállaló feladatai tűz esetén
Tűzvédelmi szabályzat azon részének ismertetése, ami az adott munkavállalót érintheti
Tűzriadó terv ismertetése
Évente ismételjük meg az oktatást és ezt rögzítsük oktatási naplóba. Soron kívüli oktatást szükséges tartani, amennyiben tűzeset következett be, vagy olyan változás történt a vállalkozás életében, mely a tűz elleni védekezésre is kihat.